Webinar na żywo

Monitor dla Fotografa

Czwartek, 15.11.18

18:00 - 19:30

Podczas spotkania dowiesz się:

  • Czym różnią się monitory graficzne od niskobudżetowych ?
  • Dlaczego monitor jest tak ważny ?
  • Kalibracja sprzętowa vs programowa ?
  • Wady monitorów i błędy wyświetlaniu kolorów
  • Polecane modele monitorów ?
  • Gdzie kupować i szukać informacji o monitorach ?

Zapisz się

Liczba uczestników jest ograniczona

Webinar

To transmisja na żywo, podczas której udostępniam obraz z mojego monitora i prezentuje krok po kroku omawiany temat. Uczestnicy mają możliwość zadawania pytań oraz komentowania na czacie. Udział jest darmowy ale trzeba się wcześniej zapisać.
  • Monitor dla fotografa to temat często pomijany w trakcie planowania zakupów. Czasami dostaję do recenzji fragmenty biznesplanów czy list zakupów potrzebnych np. do otrzymania dotacji na założenie firmy związanej z fotografią i zadaję pytanie: gdzie jest monitor? Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że im wyższy w hierarchii model aparatu, tym więcej rejestruje on szczegółów – takich, które mogą się okazać niewidoczne na standardowym wyświetlaczu, służącym wcześniej chociażby do grania czy oglądania filmów. W tym wpisie postaram się wyjaśnić, jak ważne jest posiadanie dobrego monitora przeznaczonego do pracy z kolorem, a konkretnie ze zdjęciami.

Kilka słów o znaczeniu monitora:

Prowadzący

Nazywam się Ariel Grabowski i zajmuje się fotografią oraz retuszem. Moje główne dziedziny to portret, beauty oraz fashion ale od kilku lat szkolę również innych zarówno z fotografii jak i retuszu. Od 2015 moje wykłady odwiedziło ponad 800 osób. Urodziłem się w 1988 roku na Śląsku i tutaj głównie pracuje, natomiast moim drugim miejscem pracy jest Warszawa, gdzie współpracuje z wieloma markami, studiami fotograficznymi oraz agencjami modelek. Obecnie pracuje na aparatach oraz obiektywach firmy Nikon i monitorach graficznych NEC. W mojej pracy najważniejsze są dla mnie dobre technicznie zdjęcia oraz postprodukcja, która jest nieodłącznym elementem mojej pracy, podczas której mogę nadać swoim zdjęciom własny styl zachowując przy tym wszystkie szczegóły.

Moje Portfolio

Mój Ostatni Webinar oglądało na żywo 385 osób


Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Do rozpoczęcia pozostało:

Zapisz się